در باره ما

برنامه هسته ای جمهوری اسلامی یکی از مهترین پروژه های حکومتی است که طی بیست و پنج سال گذشته با صرف هزینه های گزاف اقتصادی، سیاسی و انسانی دنبال گشته است. با اینحال، بدلیل سانسور شدیدی که بر رسانه های عمومی کشور حاکم است، بحث و گفتگو در باره این برنامه که با زندگی تک تک ایرانیان و سرنوشت نسل های آینده کشورمان ارتباط مستقیم دارد، ممنوع میباشد و بدین ترتیب، مردم ایران هیچ اطلاعی از ابعاد، هزینه ها و اهداف این برنامه ندارند.

فوروم ایرانیان وظیفه ملی و میهنی خود میداند که با روشنگری در باره برنامه هسته ای، آگاهی عمومی نسبت به این پروژه را افزایش دهد تاهموطنان در خارج و داخل کشور، گفتگو در این باره و مبارزه با اهداف ضد ملی رژیم ایران و ابعاد فاجعه بار برنامه هسته ای را یکی از وظائف جدی خود تلقی کنند.

گزارشات این سایت بر اساس مدارک و اسناد رسمی آژانس بین المللی انرژی اتمی و دیگر منابع معتبر تهیه شده و تلاش گردیده است تا تصویری روشن و واقعی از این برنامه ارائه شود. از پیشنهادات و همکاری تک تک هموطنان برای بهبود این سایت استقبال میکنیم.

سردبیران سایت:

Dai

حسن داعی

حسن داعی نویسنده و پژوهشگر مسائل ایران است که مقالات و گزارشات خود را به زبان انگلیسی و فارسی به چاپ میرساند. متولد تهران و تحصیلکرده دانشگاه پلی تکنیک تهران است. داعی از فعالین دانشجوئی قبل و بعد از انقلات در این دانشگاه بود.

با شروع سرکوب و کشتار مخالفان در آغاز دهه شصت، حسن داعی نیز از کشور خارج و به فرانسه رفت. در دهه هشتاد و نود میلادی، فعالیت خود در اروپا را روی دفاع از حقوق بشر و گزارش به نماینده ویژه سازمان ملل متمرکز کرده بود.

در سال 2001 به آمریکا مهاجرت کرد و به تحقیق در مورد روابط ایران و آمریکا پرداخت. از سال 2005، مطالعات خود در مورد لابی های طرفدار جمهوری اسلامی در آمریکا را شروع و اولین گزارشات خود در این زمینه را از سال 2007 آغاز نمود.

در سال 2008، سازمان نایاک به رهبری تریتا پارسی که در نوشته های داعی بعنوان لابی طرفدار رژیم ایران معرفی میشود، با حمایت محافل طرفدار مماشات در آمریکا، از حسن داعی به دادگاه فدرال شکایت کرد و وی را به دروغگوئی و اتهام زنی به این سازمان متهم نمود.

پس از 4 سال و نیم پروسه قانونی، سازمان نایاک در دادگاه شکست خورد و قاضی دادگاه آنان را به دلیل تقلب و دروغگوئی به پرداخت بخش مهمی از هزینه های حقوقی حسن داعی محکوم کرد.

در این چهار سال و نیم، شکایت نایاک از حسن داعی انعکاس وسیعی در رسانه های آمریکا داشت و اسناد داخلی این سازمان که در پروسه قضائی افشاء شده بود، در روزنامه های مهم منجمله واشنگتن تایمز منتشر شد و به آشنائی عمومی در مورد فعالیت های لابی رژیم ایران در آمریکا کمک کرد.

________________________________________________________________________________________________________

K1

کیوان کابلی

کیوان کابلی با سابقه بیش از 35 سال فعالیت در زمینه های سیاسی و اجتماعی با تمرکز بر روی محیط زیست،  صلح، اقتصاد جهان سوم، و سیاست در خاور میانه در اوایل دهه 60 از ایران مهاجرت کرد و اکنون ساکن ایالت کالیفرنیا در آمریکاست. پس از خروج از ایران، وی ایستادگی و مقابله با تمامیت رژیم جمهوری اسلامی را در کشورهای گوناگون در منطقه و اروپا و آمریکا را ادامه داد و در تابستان سال 1378 به همراه تنی چند از فعالین سیاسی و زیست محیطی حزب سبزهای ایران را بنیان گذاشت.

کیوان کابلی با تهیه پیشنویس برنامه و پلاتفرم حزب سبزهای ایران که به تصویب هیات موسس حزب سبزها رسید، به یکی از پایه ای ترین، مهم ترین و مبرم ترین نیازهای کشور ایران یعنی یک حزب سیاسی- اکولوژیک برای پرداختن به امور زیست محیطی که با زندگی تک تک ایرانیان ارتباط تنگاتنگ دارد، پاسخ داد.

تاکنون مقالات و گزارشات مختلفی در زمینه های یاد شده از کابلی در روزنامه ها، مجلات و سایت های اینترنتی منتشر شده است. وی همچنین برنامه های تلویزیونی گوناگونی در زمینه های زیست محیطی و سیاسی تهیه کرده است. “نگاه سبز” از جمله گزارشات تصویری بود که در سال 1385 یکساعت در هفته و بمدت یکسال از طریق ماهواره برای ایران پخش می شد.

کیوان کابلی دارای لیسانس اقتصاد و فوق لیسانس نرم افزار از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا است.