var _gaq = _gaq || []; _gaq.push(['_setAccount', 'UA-38337040-1']); _gaq.push(['_trackPageview']); (function() { var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true; ga.src = ('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s); })();
گردهم آئی تروریست ها در تهران PDF Print

مراسم هشتمین ساللگرد کشته شدن عماد مغنیه، فرمانده نظامی حزب الله و مسئول دهها عملیات تروریستی، با حضور مقامات رژیم و با سخنرانی معاون سپاه برگزار شد. در این مراسم، عده ای از مسئولین عملیاتی حزب الله و جهاد اسلامی حضور داشتند. انیس نقاش که هنگام ترور دکتر بختیار در فرانسه دستگیر و زندانی شده بود در این مراسم سخنرانی کرد و کاظم دارابی که در ترور میکونوس شرکت داشت 

-------------------------------------

چند روز پیش در سی ام بهمن، مراسم هشتمین سالگرد کشته شدن عماد مغنیه، فرمانده نظامی حزب الله لبنان، در تهران برگزار شد. مغنیه در سال فوریه 2008 با انفجار بمبی که در خودروی وی در دمشق کار کذاشته بود کشته شد. احتمالا اسرائیل مسئول این حمله بوده است.  مغنیه که تحت فرماندهی سپاه قدس فعالیت میکرد طی چند دهه عملیات تروریستی مختلف در لبنان، خاورمیانه و دیگر نقاط جهان را هدایت کرده بود.

عماد مغنیه بهمراه قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و حسن نصرالله دبیر کل حزب الله - تهران سال 2000

حسن نصرالله در خانه عماد مغنیه در کرج - سال 2000

در مراسم سالگرد وی در تهران، نماینده خامنه ای حضور داشت و پاسدار حسین سلامی، معاون کل سپاه پاسداران سخنرانی کرد. گذشته از آن، عده ای از فرماندهان عملیاتی حزب الله و جهاد اسلامی فلسطین نیز در مراسم حضور داشتند.

حسین سلامی معاون سپاه

اما جالب تر از همه، حضور و سخنرانی انیس نقاش و کاظم دارابی دو تن از تروریست های شناخته شده رژیم بود که قبلا تحت فرماندهی مغنیه، در عملیات تروریستی ترور دکتر شاپور بختیار در پاریس و همچنین قتل رهبران کرد ایرانی در رستوران میکونوس آلمان شرکت داشته و هر دوی آنان در دادگاه های فرانسه و آلمان به زندان محکوم شده بودند.

انیس نقاش نفر اول سمت راست در کنار کاظم دارابی

انیس نقاش در کنار حسین سلامی معاون سپاه

انیس نقاش هنگام سخنرانی در مراسم بزرگداشت عماد مغنیه

انیس نقاش لبنانی االاصل است که در اوائل انقلاب بهمراه مغنیه در لبنان در کادر سازمانهای فلسطینی با اسرائیل می جنگید. وی جذب رژیم شد و بدستور سپاه، طرح ترور دکتر بختیار را در سال 1980 به اجراء گذاشت. اما در حین عملیات مجروح و دستگیر شد و دکتر بختیار جان سالم بدر برد. وی چند سال بعد توسط یک گروه تروریستی اعزامی از تهران در خانه اش به قتل رسید.

محسن رضائی فرمانده سپاه (نفر اول سمت راست) در کنار انیس نقاش. نفر آخر سمت چپ محسن رفیق دوست اولین وزیر سپاه پاسداران - بیروت 1980

نقاش در فرانسه به حبس ابد محکوم شد اما دهسال بعد و در آستانه سفر رولان دوما وزیر خارجه فرانسه به تهران، دولت فرانسه انیس نقاش را در کادر آزادی گروگان های فرانسوی و همچنین با هدف تعامل و دوستی با دولت رفسنجانی، انیس نقاش را آزاد کرد و وی به ایران بازگشت. نقاش در این مصاحبه، ترور بختیار را توضیح میدهد. نقاش پس از آزادی در تهران و لبنان مستقر شد و تحت فرماندهی عماد مغنیه فعالیت میکرد.

یکی دیگر از تروریست هائی که در مراسم سالگرد مرگ عماد مغنیه در تهران شرکت داشت کاظم دارابی بود. وی یکی از اعضای تیم تروریستی بود که در سپتامبر 1992 رهبران کرد ایرانی را در رستوران میکونوس آلمان به قتل رساند. دارابی و اعضای لبنانی تیم تروریستی که وابسته به حزب الله بودند، دستگیر و محاکمه شدند. طبق حکم دادگاه، مقامات ارشد ایرانی طراح و دستور دهنده عملیات و حزب الله لبنان مجری آن بود. دارابی که به ابد محکوم شده بود پس از پانزده سال در 1386 از زندان آزاد شد و مقامات رسمی رژیم در فرودگاه تهران از وی استقبال کردند.

با

بازگشت کاظم دارابی به ایران - 1386

کاظم دارابی در کنار همکاران خود در حزب الله لبنان - بیروت 2010

گردهم آئی تروریستی تهران برای بزرگداشت مغنیه و حضور تروریست های بین المللی در آن یکبار دیگر نشان داد که رژیم ولایت فقیه هیچ تغییری در ماهیت تروریستی خود نکرده است.